Cooler Master zaprezentował nam dziś MasterFrame – nową serię obudów komputerowych. Została zaprojektowana tak, aby pogodzić ze sobą funkcjonalność, estetykę, jakość, wydajność jak możliwości personalizacji. Producent tą innowacją chce sprostać wymaganiom entuzjastów oraz zrewolucjonizować rynek.
Spis treści
Konstrukcja dopasowana do potrzeb użytkowników
Nowa linia będzie dostępna w dwóch podstawowych wersjach: aluminiowej (MasterFrame 400, 600 i 800) oraz stalowej (MasterFrame 300 i 500).
Największym atutem, wyróżniającym ją spośród konkurencji jest zastosowanie nowoczesnej konstrukcji exo-structure, która przede wszystkim ma zapewniać niezakłócony przepływ powietrza. Cyrkulacja zdecydowanie przyda się do schłodzenia konfiguracjach o wysokiej mocy. Producent również tą konstrukcją zapewnia niezwykle prosty dostęp do wnętrza naszej stacji. Zdecydowanie ułatwi to modernizację sprzętu, serwis czy po prostu uprzyjemni sam montaż komputera.
Dynamiczna adaptacja i modułowość
Jedną z najbardziej unikalnych cech MasterFrame jest możliwość dynamicznego dostosowania obudowy do różnych potrzeb użytkownika. Została ona zaprojektowana tak, aby efektownie i efektywnie współpracować zarówno z kompaktowymi systemami, jak i z większymi konfiguracjami. Modułowość konstrukcji pozwala użytkownikom na personalizację rozmiaru i funkcjonalności obudowy w zależności od preferencji lub wymagań sprzętowych.
Niezależnie od tego, czy użytkownik potrzebuje obudowy do stacji roboczej, kompaktowego komputera do gospodarstwa domowego czy gamingowego potwora z rozbudowanym systemem wodnym – Cooler Master MasterFrame może być dostosowana do każdej z tych ról.
Innowacja w duchu „Make It Yours”
System wymiennych paneli, zastosowany w nowości CoolerMastera, oferuje szerokie możliwości w zakresie personalizacji wyglądu obudowy. Dzięki temu użytkownicy mogą dostosować komputer do indywidualnych upodobań. Oczywiście upraszcza to też dostęp do komponentów PC’ta.
Dostępność i ceny
Mają trafić na rynek w przyszłym roku, a ich ceny będą zaczynać się od 199,99 USD. To plasuje je w segmencie premium. Czy modułowość, jakość i inne cechy przekonają entuzjastów, by zapłacić za nie tyle?
Pełna specyfikacja będzie dostępna dziś na stronie producenta.
Zobacz również inne teksty o obudowach komputerowych.